Biżuteria posrebrzana to nie to samo co biżuteria srebrna.

female-1145515_1920Piękna, odpowiednio dobrana biżuteria to wspaniała ozdoba, dzięki której możemy poczuć się atrakcyjnie i elegancko. Nic więc dziwnego, że panie chętnie kupują nowe komplety, wisiorki i bransoletki. Najpopularniejsza jest wciąż biżuteria srebrna, która doskonale pasuje na każdą okazję.

Niestety, wiele pań chcąc zmniejszyć koszt jej zakupu decyduje się na produkty posrebrzane uznając, że przecież i tak nie widać różnicy. Czy to dobra decyzja? Okazuje się, że niekoniecznie.

 

Choć z pozoru, zwłaszcza na początku biżuteria posrebrzana wydawać się może równie elegancka i efektowna co biżuteria srebrna, tak naprawdę bardzo często już po kilku tygodniach noszenia traci cały swój urok. Bardzo często powstają na niej przebarwienia a warstwa srebra, którą jest pokryta ściera się ukazując niezbyt elegancką stal jubilerską. Często więc zdarza się tak, że biżuteria tego rodzaju po kilku tygodniach nadaje się jedynie do wyrzucenia co oznacza stratę mimo wszystko niemałych pieniędzy. Co więcej, biżuteria posrebrzana, w przeciwieństwie do tej prawdziwej często uczula i powoduje reakcje skórne.

Podsumowując, warto zdawać sobie sprawę z tego, że wybierając biżuterię posrebrzaną oszczędzamy tylko pozornie, ponieważ tak naprawdę może ona bardzo szybko zniszczyć się i stracić swój urok. Nic więc dziwnego, że coraz więcej klientek kupuje wyłącznie wyroby srebrne i zwraca baczną uwagę na ich jakość. Warto dołączyć do tego grona jeśli zależy nam na tym, by nasza biżuteria naprawdę prezentowała się doskonale i była prawdziwą ozdobą.

2 komentarze

  • W mojej kolekcji jest tylko srebrna biżuteria- nie zamierzam eksperymentować kosztem jakosci 🙂

  • Raz kupiłam bizuterię posrebrzaną i bardzo żałowałam- niby taniej ale jakość beznadziejna. Teraz stawiam na jakość i wybieram srebro- najczęściej polskiej produkcji.

Możliwość komentowania została wyłączona.