Biżuteria srebrna – jak ją nosić?

OLYMPUS DIGITAL CAMERANie każdy typ ozdób jest odpowiedni dla każdego. Biżuteria srebrna pięknie prezentuje się na kobietach o chłodnej urodzie, zarówno tych młodszych, jak i starszych. Delikatne, subtelne młode osoby na pewno lepiej będą wyglądały w klejnotach filigranowych, które nie będą przyciągały uwagi, a jedynie podkreślą finezję i piękno ich właścicielki. Natomiast ozdoby o większej gramaturze, ciężkie, z osadzonymi w nich dużymi kamieniami będę się świetnie prezentować na kobietach w kwiecie wieku, eleganckich i o bardziej obfitych kształtach.

Jakie kolczyki wybrać?

Odpowiednio dobrane kolczyki srebrne i złote podkreślą atuty urody. Panie o okrągłej twarzy powinny wybierać kolczyki długie, swobodnie wiszące, a unikać modeli w kształcie koła. Osoby o twarzy trójkątnej korzystnie wyglądają w kolczykach krótkich, rozszerzających się ku dołowi. Natomiast ostre rysy twarzy złagodzą duże ozdoby o okrągłym kształcie.

łańcuszek srebrny
Biżuteria do pracy

Pracując w korporacjach i biurach nie ma się dużego wyboru, jeśli chodzi o biżuterię. Na pewno odpowiednie będą kolczyki, łańcuszki bransoletki srebrne, pod jednym warunkiem – muszą być one dyskretne, pozbawione połysku, jak również bez kamieni naturalnych lub sztucznych. Dopuszczalne są obrączki i pierścionki zaręczynowe, noszone najlepiej na jednym, tym samym palcu.

3 komentarze

  • Bardzo fajnie rozpisane głowne zasady doboru biżuterii… oby takich wpisów więcej!

  • Ja wybieram biżuterię minimalistyczną na cod zień. Na większe wyjścia fajnie jest nalożyć coś bardziej rzucającego się w oczy…

Możliwość komentowania została wyłączona.