Dobrze dobrana biżuteria to nie tylko ozdoba stroju, ale też naszej urody. Niestety nie każda kobieta potrafi dobrać biżuterię do swojego typu urody, a sprzedawcy w sklepach jubilerskich też nie zawsze potrafią w tej kwestii doradzić.

 

Typ urody, a materiał biżuterii.

dobór biżuterii srebrnejZwykle dzieli się typy urody na biżuterię srebrną i złotą. Jednak mimo to nie każdej kobiecie musi pasować złota biżuteria lub też może być po prostu uczulona na ten metal, a wtedy jedynym wejściem, aby się przyozdobić będzie biżuteria srebrna lub z metali antyalergicznych, które w gruncie rzeczy też mają srebrny kolor. Jeśli ktoś po prostu nie lubi koloru żółtego czy różowego złota może kupić biżuterię z białego, również kolorystycznie podobnego do srebra.

 

 

Zaleca się, aby kobiety z ciemniejszą karnacją nosiły złotą biżuterię, która podkreśli ich typ urody, ale biżuteria srebrna będzie ładnie kontrastować i jeszcze bardziej uwydatni złotą opaleniznę czy oliwkową karnację. Dobór biżuterii srebrnej czy złotej zależy też od … koloru włosów. Jasnym blondynkom, paniom farbującym się na popielaty czy szary odcień blondu pasować będzie srebrna, a nawet postarzana srebrna biżuteria. Z kolei złoto ładnie wyglądać będzie u rudowłosych.

 

Biżuteria z kamieniami.

biżuteria srebrna z kamieniamiKlasyką są złote pierścionki z diamentami, ale srebro z minerałami w przeciwieństwie do złota będzie pasować wszystkim kobietom. Po pierwsze panie o chłodnej karnacji powinny stawiać na srebrną biżuterię z chłodnymi kamieniami jak ametyst, kamień górski czy akwamaryn. Po drugie dziewczyny o ciepłej urodzie powinny postawić na kolorowe, ogniste kamienie jak na przykład rubin.